Zabiegi laserowe

Laser pikosekundowy jest laserem nowej generacji emitujący światło impulsami w czasie wielokrotnie krótszy od popularnego nanosekundowego. Dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów uzyskujemy większą skuteczność wszystkich terapii a energia światła lasera nie powoduje bolesnego przegrzania skóry, poparzeń czy ryzyka powstawania blizn.Ceny i ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. Zapraszamy do studia na konsultacje 🙂

Przeciwskazania do zabiegów laserowych:

Aby zabieg był udany oraz przebiegał bez komplikacji, w trosce o własne zdrowie i własną skórę należy dokładnie zapoznać się z poniższą listą przeciwskazań.

 • ciąża
 • cukrzyca
 • rozrusznik serca
 • choroby skóry, których przyczyną jest nietolerancja UV (fotodermatozy)
 • niektóre choroby skóry (bielactwo, zmiany alergiczne) jeśli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych
 • opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry), nie należy opalać się (słoce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
 • miesiączka
 • aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
 • skłonność do infekcji wirusem opryszczki (można zmniejszyć ryzyko aktywacji infekcji stosując profilaktycznie doustne leki przeciwwirusowe przed i po zabiegu)
 • stosowanie niektórych leków: antykoagulantów np. Aspiryny, sterydów, leków fotouczulających, antybiotyków, leków kardiologicznych

Zaleca się odstawienie tych leków, jeśli to możliwe 7 dni przed zabiegiem. Można kontynuować ich stosowanie po 2 tygodniach od zabiegu.

Żeby wykonać zabieg laserowego usuwania tatuaż powinien być zrobiony co najmniej rok wcześniej.

 

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

 1. W pierwszej dobie po laserowym usuwaniu tatuażu możesz używać zimnych kompresów.
 2. Po upływie dwóch godzin od zabiegu możesz wziąć prysznic, ale unikaj kąpieli w wannie, basenie i przebywania w saunie. Uważaj, by zbyt mocny strumień wody nie był skierowany na podrażnione miejsce.
 3. Przez pierwsze 3 dni po zabiegu należy leczony obszar myć około 3 razy dziennie wodą z  żelem antybakteryjnym.
 4. Po umyciu delikatnie osusz skórę ręcznikiem jednorazowym oraz nałóż cienką warstwą SKIN POJECT i zabezpiecz sterylną gazą.

 1. Po pierwszych trzech dniach stosuj się nadal do powyższych zaleceń, lecz nie zakrywaj podrażnionego miejsca gazą.
 2. Swędzenie skóry jest naturalnym odczuciem podczas procesu jej gojenia po zabiegu laserowego usuwania tatuażu. W żadnym wypadku nie drap się i nie odrywaj strupów, ponieważ może to spowodować powstawanie blizn. Regularna aplikacja SKIN PROJECT znacznie złagodzi uczucie swędzenia oraz  odpowiednio odżywi i nawilży skórę.
 3. Unikaj golenia podrażnionego miejsca, aż do jego całkowitego zagojenia (ok 10 dni).
 4. Unikaj opalania, nakładania samoopalacza czy bronzera przez okres 4-6 tygodni przed i po zabiegu. Przez 3 miesiące po zabiegu używaj kremów z filtrem SPF 50+. Unikaj noszenia makijażu lub kremów innych niż te przeznaczone do pielęgnacji skóry po zabiegu laserowym.
 5. Codzienny masaż leczonego obszaru po zakończeniu okresu gojenia (5-10 dni) pomoże w absorpcji tuszu.
 6. Uprawianie sportów jest raczej bezpieczne o ile przestrzegasz wszystkich innych instrukcji dotyczących pielęgnacji.