FAQ

Pytania i odpowiedzi

Poznaj najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów!

Odpowiedź

Wykonując tatuaż trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia alergii, może ona wystąpić nawet jeśli wykonano wcześniej próbę na bardzo małej powierzchni. Uczulić mogą nawet same igły w skład, których wchodzi nikiel. Należy pamiętać, że alergenem może stać się dowolny czynnik środowiska i zarówno tatuator jak i osoba tatuowana nie są w stanie przewidzieć wszystkich reakcji organizmu. Reakcje alergiczne na tusz zdarzają się stosunkowo rzadko, aczkolwiek alergie we wszystkich swoich postaciach i odmianach pojawiają się we współczesnej populacji coraz częściej i trzeba sobie zdawać sprawę z możliwości ich wystąpienia.

Odpowiedź

Cukrzyca jest przeciwwskazaniem do wykonywania tatuażu. Podstawowym problemem jest zaburzenie procesu gojenia się ran u diabetyków, gorsze gojenie może wpłynąć na jakość tatuażu, nie jesteśmy w stanie zagwarantować oczekiwanego efektu. U osób z cukrzycą często dochodzi do powikłań, istnieje realne ryzyko wystąpienia obrzęków, stanów zapalnych, a te mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka zakażenia bakteriami, grzybami lub wirusami. Mowa tu o zakażeniach nabytych w trakcie gojenia, czyli pojawia się prawdopodobieństwo, że jak bardzo byśmy się nie zabezpieczali i nie dbali o sterylne warunki w studiu nie jesteśmy w stanie uchronić osoby z cukrzycą przed takimi konsekwencjami.

Odpowiedź

Tak jak mowa w naszym regulaminie, nie wykonujemy tatuażu osobom poniżej 16 roku życia, ale osoby niepełnoletnie muszą przyjść do nas z rodzicem/opiekunem prawnym wraz z aktem urodzenia oraz ważnym dokumentem dziecka w celu podpisania zgody na wykonanie tatuażu.

Odpowiedź

Tatuaże "nie lubią" opalonej skóry. Mocna i świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Słońce bardzo niszczy skórę, do tego stopnia, że tatuowanie na świeżo opalonej skórze jest niemożliwe. Również po wykonaniu tatuażu należy uważać na słońce, podobnie jak to się dzieje z ubraniami czy lakierami samochodowymi, barwniki płowieją od słońca. Jeśli chcesz aby Twój tatuaż pozostał intensywny i piękny przez lata pamiętaj, aby przed ekspozycją na słońce smarować go wysokim filtrem przeciwsłonecznym (np. SPF 30).

Odpowiedź

Tak, można pokryć blizny tatuażem, jak jeszcze będą dobrze wkomponowane we wzór to można się pożegnać ze wspomnieniem, że kiedyś się je miało. Warunkiem jest to, aby blizny były co najmniej kilkuletnie. W przypadku młodych blizn powierzchnie skóry je tworzące wciąż pracują względem siebie, a to prowadzi do deformacji tatuażu.

Odpowiedź

Absolutnie nie ma takiej możliwości. Bardzo rygorystycznie przestrzegamy zasad chroniących zarówno klienta jak i tatuatora. Wszystko jest jednorazowe i sterylne.

Odpowiedź

Tak, tatuaż można usunąć, posiadamy w studiu laser, tak więc wykonujemy również zabiegi usuwania tatuaży. Czas usunięcia tatuażu oraz koszty z tym związane są zależne od powierzchni tatuażu, intensywności barwnika, głębokości jego wbicia oraz indywidualnych cech fizjologicznych organizmu.

Odpowiedź

Bardzo częste pytanie i źródło stresu dla tatuujących się pierwszy raz - prawda jest taka, że każdy ma swój indywidualny próg odczuwania bólu. Są miejsca bardziej bolesne takie jak np: stopa czy żebra, ale nie jest to ból nie do wytrzymania i wszyscy nasi dotychczasowi klienci wytrzymali tą próbę.